Sold
Kwong Fai MansionFLOOR 21FLAT B
Registration Number:25051400300255
|Transaction Date:08/05/2025
PRN:A4941805
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$5.65 M
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $11,769 /sq.ft.
Gross Area
592sq.ft.
Buy $9,544 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 08/05/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking toYau Ma TeiStation
7 Min(s)
Address/ Area
13 Kwong Wa Street