Sold
King Moon HeightsFLOOR 3FLAT D
Registration Number:08143030
|Transaction Date:07/07/2000
PRN:A6588700
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$738 K
Saleable Area
287sq.ft.
Buy $2,568 /sq.ft.
Gross Area
396sq.ft.
Buy $1,864 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 07/07/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
90
Walking toOlympicStation
5 Min(s)
Address/ Area
31 Tit Shu Street