Sold
King Moon HeightsFLOOR 5FLAT B
Registration Number:20072101870023
|Transaction Date:06/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LilyLai賴美珍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-609618)
PRICE
$5.35 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $13,397 /sq.ft.
Gross Area
505sq.ft.
Buy $10,594 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 06/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
90
Walking toOlympicStation
5 Min(s)
Address/ Area
31 Tit Shu Street