Sold
Kam Yuck BuildingFLOOR 9FLAT T
Registration Number:17042602490156
|Transaction Date:07/04/2017
PRN:A6820541
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$2.78 M
Saleable Area
234sq.ft.
Buy $11,902 /sq.ft.
Gross Area
249sq.ft.
Buy $11,165 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 07/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
178
Walking toShek Kip MeiStation
4 Min(s)
Address/ Area
2 Wai Chi Lane