Sold
Kam On BuildingFLOOR 7FLAT C
Registration Number:11060301990028
|Transaction Date:06/05/2011
PRN:B4179569
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
PRICE
$1.34 M
Saleable Area
296sq.ft.
Buy $4,527 /sq.ft.
Gross Area
428sq.ft.
Buy $3,131 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 06/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
29
Walking toSham Shui PoStation
6 Min(s)
Address/ Area
236 Tai Po Road