Sold
Jumbo BuildingFLOOR 12FLAT D
Registration Number:07856010
|Transaction Date:06/08/1999
PRN:A0013696
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
PRICE
$1.87 M
Saleable Area
396sq.ft.
Buy $4,716 /sq.ft.
Gross Area
561sq.ft.
Buy $3,330 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 06/08/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
201 Aberdeen Main Road