Sold
Jade SuitesFLOOR 9FLAT A
Registration Number:13122002310021
|Transaction Date:11/12/2013
PRN:D1826709
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
381sq.ft.
Buy $12,728 /sq.ft.
Gross Area
589sq.ft.
Buy $8,234 /sq.ft.
Building Age
15 Years
Transaction Date: 11/12/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2010-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toAustinStation
7 Min(s)
Address/ Area
600 Canton Road