Sold
Intelligent CourtFLOOR 16FLAT B
Registration Number:11080902140129
|Transaction Date:01/08/2011
PRN:B9103244
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LilyWong黃家倩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-511560)
PRICE
$5.65 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $13,122 /sq.ft.
Gross Area
625sq.ft.
Buy $9,040 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 01/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toTin HauStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Tung Lo Wan Road