Sold
Intelligent CourtFLOOR 4FLAT B
Registration Number:09061102020231
|Transaction Date:25/05/2009
PRN:B8474940
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyFu傅承良
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-173629)
PRICE
$2.77 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $6,433 /sq.ft.
Gross Area
625sq.ft.
Buy $4,432 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 25/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toTin HauStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Tung Lo Wan Road