Sold
Oasis Block A2FLOOR 3FLAT B
Registration Number:10092203180123
|Transaction Date:15/09/2010
PRN:B6275580
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$67.8 M
Saleable Area
1,869sq.ft.
Buy $36,283 /sq.ft.
Gross Area
2,891sq.ft.
Buy $23,452 /sq.ft.
Building Age
22 Years
Transaction Date: 15/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2004-01-2005-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
34
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8-12 Peak Road