Sold
Hung Wan BuildingFLOOR 8FLAT D
Registration Number:09120800550091
|Transaction Date:30/11/2009
PRN:A3733508
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EmmaWong王茹
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-468249)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
304sq.ft.
Buy $4,573 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 30/11/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
64
Walking toPrince EdwardStation
4 Min(s)
Address/ Area
31-41 Cheung Sha Wan Road