Sold
Hung Fat BuildingFLOOR 14FLAT H
Registration Number:22030300460070
|Transaction Date:11/02/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
300sq.ft.
Buy $11,654 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $7,778 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 11/02/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
137
Walking toNgau Tau KokStation
10 Min(s)
Address/ Area
21-33 Tung Ming Street