Sold
Hung Fat BuildingFLOOR 8FLAT D
Registration Number:07092401670034
|Transaction Date:18/09/2007
PRN:A6734787
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CalvinChow周建成
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-604791)
PRICE
$1.03 M
Saleable Area
340sq.ft.
Buy $3,022 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 18/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
137
Walking toNgau Tau KokStation
10 Min(s)
Address/ Area
21-33 Tung Ming Street