Sold
Honour CourtFLOOR 8FLAT C
Registration Number:25101502210065
|Transaction Date:10/10/2025
PRN:A5317140
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$3.95 M
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $12,482 /sq.ft.
Gross Area
456sq.ft.
Buy $8,662 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 10/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
188 Ma Tau Wai Road