Sold
Homing TerraceFLOOR 8FLAT D
Registration Number:09057300
|Transaction Date:08/11/2003
PRN:B6671046
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyHu胡琴鳳
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290367)
PRICE
$1.85 M
Saleable Area
564sq.ft.
Buy $3,280 /sq.ft.
Gross Area
790sq.ft.
Buy $2,342 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 08/11/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
151 Kowloon City Road