Sold
Ho King BuildingFLOOR 2FLAT H
Registration Number:01047477
|Transaction Date:31/05/2003
PRN:C1364277
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/3
PRICE
$520 K
Saleable Area
400sq.ft.
Buy $1,299 /sq.ft.
Gross Area
390sq.ft.
Buy $1,333 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 31/05/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
233
Walking toLong PingStation
3 Min(s)
Address/ Area
128 Yuen Long On Ning Road