Sold
Heung Yuen GardensFLOOR 7FLAT D
Registration Number:21021102560015
|Transaction Date:26/01/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $12,020 /sq.ft.
Gross Area
490sq.ft.
Buy $9,796 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 26/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toShau Kei WanStation
10 Min(s)
Address/ Area
29 Chai Wan Road