Sold
Grosse Pointe VillaNO. 4FLAT B3
Registration Number:06062401160012
|Transaction Date:01/06/2006
PRN:A2472026
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$28 M
Saleable Area
2,451sq.ft.
Buy $11,424 /sq.ft.
Gross Area
3,000sq.ft.
Buy $9,333 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 01/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
16
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Stanley Village Road