Sold
Glory RiseFLOOR 25FLAT C
Registration Number:25110700130190
|Transaction Date:31/10/2025
PRN:A0386469
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CelineWu吳琼
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-645059)
PRICE
$3 M
Saleable Area
200sq.ft.
Buy $14,984 /sq.ft.
Gross Area
312sq.ft.
Buy $9,615 /sq.ft.
Building Age
23 Years
Transaction Date: 31/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2002-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toNorth PointStation
5 Min(s)
Address/ Area
128 Chun Yeung Street