Sold
Glory RiseFLOOR 26FLAT B
Registration Number:12061101390071
|Transaction Date:25/05/2012
PRN:A0386331
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LilyWong黃家倩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-511560)
PRICE
$2.87 M
Saleable Area
200sq.ft.
Buy $14,335 /sq.ft.
Gross Area
312sq.ft.
Buy $9,199 /sq.ft.
Building Age
23 Years
Transaction Date: 25/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2002-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toNorth PointStation
5 Min(s)
Address/ Area
128 Chun Yeung Street