Sold
Garfield CourtFLOOR 9FLAT C
Registration Number:18071601880022
|Transaction Date:29/06/2018
PRN:C1168124
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
PRICE
$12.1 M
Saleable Area
897sq.ft.
Buy $13,495 /sq.ft.
Gross Area
994sq.ft.
Buy $12,173 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 29/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
56
Walking toSung Wong ToiStation
9 Min(s)
Address/ Area
226-232 Argyle Street