Sold
Garfield CourtFLOOR 4FLAT B
Registration Number:06404959
|Transaction Date:25/08/1995
PRN:B8153213
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
PRICE
$4.45 M
Saleable Area
897sq.ft.
Buy $4,963 /sq.ft.
Gross Area
994sq.ft.
Buy $4,477 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 25/08/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
56
Walking toSung Wong ToiStation
9 Min(s)
Address/ Area
226-232 Argyle Street