Sold
Fung Wong Chuen BuildingFLOOR 10FLAT A
Registration Number:17112301230010
|Transaction Date:15/11/2017
PRN:A5624734
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$4.18 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $10,060 /sq.ft.
Gross Area
437sq.ft.
Buy $9,565 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 15/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
109
Walking toDiamond HillStation
9 Min(s)
Address/ Area
7 Ngan Fung Street