Sold
Full (fu) Shing BuildingFLOOR 7FLAT E
Registration Number:25072801770111
|Transaction Date:11/07/2025
PRN:B0926970
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
PRICE
$3.99 M
Saleable Area
484sq.ft.
Buy $8,237 /sq.ft.
Gross Area
606sq.ft.
Buy $6,584 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 11/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toLong PingStation
11 Min(s)
Address/ Area
9 Sai Ching Street