Sold
Fortune CrestFLOOR 8FLAT A
Registration Number:19082800580188
|Transaction Date:22/08/2019
PRN:B4135167
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$5.2 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $19,401 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $12,530 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 22/08/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
42
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
138 Sai Yeung Choi Street South