Sold
Foo Tat BuildingFLOOR 18FLAT 2
Registration Number:18051001070016
|Transaction Date:04/05/2018
PRN:B5878906
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$5.3 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $17,337 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $12,771 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 04/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
184
Walking toMong KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
50 Soy Street