Sold
Foo Tat BuildingFLOOR 19FLAT 7
Registration Number:14082702250049
|Transaction Date:01/08/2014
PRN:A6320915
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$3.67 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $12,005 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $8,843 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 01/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
184
Walking toMong KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
50 Soy Street