Sold
Foo Tat BuildingFLOOR 22FLAT 8
Registration Number:07060400020012
|Transaction Date:31/05/2007
PRN:A6321084
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$880 K
Saleable Area
222sq.ft.
Buy $3,969 /sq.ft.
Gross Area
283sq.ft.
Buy $3,110 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 31/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
184
Walking toMong KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
50 Soy Street