Sold
Foo Tat BuildingFLOOR 11FLAT 1
Registration Number:08061201810127
|Transaction Date:28/05/2008
PRN:A6319926
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$1.19 M
Saleable Area
222sq.ft.
Buy $5,367 /sq.ft.
Gross Area
283sq.ft.
Buy $4,205 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 28/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
184
Walking toMong KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
50 Soy Street