Sold
Floral TowerFLOOR 3FLAT B
Registration Number:19080601710013
|Transaction Date:30/07/2019
PRN:B5099196
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$7.38 M
Saleable Area
344sq.ft.
Buy $21,426 /sq.ft.
Gross Area
436sq.ft.
Buy $16,927 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 30/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
124
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22 Robinson Road