Sold
Floral TowerFLOOR 6FLAT D
Registration Number:18071202170016
|Transaction Date:28/06/2018
PRN:C0465849
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
PRICE
$12.08 M
Saleable Area
610sq.ft.
Buy $19,793 /sq.ft.
Gross Area
779sq.ft.
Buy $15,507 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 28/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
124
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22 Robinson Road