Sold
Fairlane TowerFLOOR 31FLAT A
Registration Number:08268347
|Transaction Date:29/11/2000
PRN:A0139919
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
PRICE
$31.2 M
Saleable Area
2,159sq.ft.
Buy $14,449 /sq.ft.
Gross Area
2,830sq.ft.
Buy $11,025 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 29/11/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
82
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2B Bowen Road