Sold
Emperor HeightFLOOR 19FLAT A
Registration Number:06577070
|Transaction Date:12/02/1996
PRN:B9238774
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$16.23 M
Saleable Area
1,185sq.ft.
Buy $13,695 /sq.ft.
Gross Area
1,529sq.ft.
Buy $10,615 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 12/02/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
59
Walking toJordanStation
3 Min(s)
Address/ Area
5 Cox's Road