Sold
Emperor HeightFLOOR 9FLAT B
Registration Number:06558482
|Transaction Date:14/02/1996
PRN:A3968944
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$20.43 M
Gross Area
2,158sq.ft.
Buy $9,468 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 14/02/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
59
Walking toJordanStation
3 Min(s)
Address/ Area
5 Cox's Road