Sold
Elite GardenFLOOR 21FLAT A
Registration Number:17092501580030
|Transaction Date:10/08/2017
PRN:C0032325
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$5.85 M
Saleable Area
808sq.ft.
Buy $7,237 /sq.ft.
Gross Area
1,043sq.ft.
Buy $5,609 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 10/08/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Tsing Chui Path