Sold
Elegant VillaFLOOR 11FLAT A
Registration Number:05022501470016
|Transaction Date:28/01/2005
PRN:B0382312
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
PRICE
$2.54 M
Saleable Area
1,349sq.ft.
Buy $1,882 /sq.ft.
Gross Area
1,726sq.ft.
Buy $1,470 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 28/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Tsing Yung Street