Sold
Elegant VillaFLOOR 23FLAT B
Registration Number:00688578
|Transaction Date:24/06/1995
PRN:B0382526
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
PRICE
$4.43 M
Gross Area
1,726sq.ft.
Buy $2,567 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 24/06/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Tsing Yung Street