Sold
Elegant VillaFLOOR 25FLAT A
Registration Number:00975589
|Transaction Date:18/12/2000
PRN:B0382403
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
PRICE
$3.18 M
Saleable Area
1,349sq.ft.
Buy $2,358 /sq.ft.
Gross Area
1,726sq.ft.
Buy $1,842 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 18/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Tsing Yung Street