Sold
Chung Kin BuildingFLOOR 8FLAT 19
Registration Number:18103102141143
|Transaction Date:05/10/2018
PRN:A4897465
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$2.88 M
Saleable Area
418sq.ft.
Buy $6,896 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 05/10/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
313
Walking toOlympicStation
7 Min(s)
Address/ Area
80 Kok Cheung Street