Sold
Chung Kin BuildingFLOOR 11FLAT 2
Registration Number:10032601590027
|Transaction Date:15/03/2010
PRN:B3990067
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Shmily SamLo羅茵茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-377004)
PRICE
$1.83 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $4,434 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $3,324 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 15/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
313
Walking toOlympicStation
7 Min(s)
Address/ Area
80 Kok Cheung Street