Sold
Ching Lin CourtFLOOR 3FLAT B
Registration Number:19060400820040
|Transaction Date:10/05/2019
PRN:A0367191
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$6 M
Saleable Area
352sq.ft.
Buy $17,046 /sq.ft.
Gross Area
445sq.ft.
Buy $13,483 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 10/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
4-6 Ching Lin Terrace