Sold
Chee Sing BuildingFLOOR 8FLAT B
Registration Number:07017499
|Transaction Date:10/03/1997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
PRICE
$1.33 M
Saleable Area
169sq.ft.
Buy $7,900 /sq.ft.
Gross Area
329sq.ft.
Buy $4,058 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 10/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
32
Walking toJordanStation
5 Min(s)
Address/ Area
123 Temple Street