Sold
Chee Sing BuildingFLOOR 10FLAT A
Registration Number:07055755
|Transaction Date:08/04/1997
PRN:A6563791
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$1.41 M
Saleable Area
169sq.ft.
Buy $8,361 /sq.ft.
Gross Area
329sq.ft.
Buy $4,295 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 08/04/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
32
Walking toJordanStation
5 Min(s)
Address/ Area
123 Temple Street