Sold
Chee Sing BuildingFLOOR 18FLAT A
Registration Number:08033102840249
|Transaction Date:14/03/2008
PRN:A6563841
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$745 K
Saleable Area
169sq.ft.
Buy $4,408 /sq.ft.
Gross Area
329sq.ft.
Buy $2,264 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 14/03/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
32
Walking toJordanStation
5 Min(s)
Address/ Area
123 Temple Street