Sold
Chee Sing BuildingFLOOR 7FLAT B
Registration Number:15092501640013
|Transaction Date:28/08/2015
PRN:A6564015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
169sq.ft.
Buy $14,083 /sq.ft.
Gross Area
329sq.ft.
Buy $7,234 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 28/08/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
32
Walking toJordanStation
5 Min(s)
Address/ Area
123 Temple Street