Sold
The Astrid Tower 1FLOOR 7FLAT E
Registration Number:08120645
|Transaction Date:15/06/2000
PRN:A3308854
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
PRICE
$6.2 M
Saleable Area
948sq.ft.
Buy $6,538 /sq.ft.
Gross Area
1,222sq.ft.
Buy $5,074 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 15/06/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toTo Kwa WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
180 Argyle Street