Sold
Caravan CourtFLOOR 2FLAT A
Registration Number:10042900230412
|Transaction Date:23/04/2010
PRN:A0241945
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
PRICE
$4.65 M
Saleable Area
630sq.ft.
Buy $7,385 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $6,643 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 23/04/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toSheung WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
141-145 Caine Road