Sold
Top Jade MansionFLOOR 17FLAT C
Registration Number:09082701140088
|Transaction Date:10/08/2009
PRN:B9194105
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidTang鄧基榮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161817)
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
286sq.ft.
Buy $5,588 /sq.ft.
Gross Area
392sq.ft.
Buy $4,082 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 10/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
68
Walking toAustinStation
7 Min(s)
Address/ Area
608 Canton Road