Sold
Hong Yuen Court Block AFLOOR 11FLAT A2
Registration Number:07061401410116
|Transaction Date:08/06/2007
PRN:B7898961
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$2.85 M
Saleable Area
597sq.ft.
Buy $4,772 /sq.ft.
Gross Area
691sq.ft.
Buy $4,126 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 08/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
119
Walking toJordanStation
3 Min(s)
Address/ Area
1-5 Tak Shing Street