Sold
E Lu Block 4FLOOR GFLAT B
Registration Number:07011800620161
|Transaction Date:10/01/2007
PRN:B0765449
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$658 K
Saleable Area
414sq.ft.
Buy $1,588 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $1,462 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 10/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
63
Walking toSiu HongStation
12 Min(s)
Address/ Area
12 Castle Peak Road Lam Tei